سفارش تبلیغ
صبا ویژن

قائــــم
استفاده از مطالب این دیدارگاه با ذکر منبع آزاد است

شرکت در انتخابات حق است یا وظیفه؟ بدیهی است وقتی مردم ولی نعمت و سالارند، انتخاب مسئولان طبق قانون حق آحاد ملت است. پس مردم باید از حق قانونی خود استفاده کنند. از طرف دیگر، مردم وظیفه دارند در جهت استفاده از حق خود، اصلح را انتخاب کنند.گستره کشور ایران به وسعت همه اقوام، دیدگاه ها، ادیان، مذاهب و  سلایق می باشد.

 دوم اسفند، روز استفاده از حق قانونی و انجام تکلیف ملی، دینی و ...


[ پنج شنبه 98/12/1 ] [ 11:31 عصر ] [ ] [ نظرات () ]

 

#من_ ایرانی‌ام؛ پس هستم و می‌آیم 

س:بر کدام دینی؟

ج: خدا پرستم . چه فرقی دارد ؛ مسلمان ، مسیحی ، کلیمی یا زرتشتی .

س:بر کدام مذهبی؟

ج: فرقی ندارد ؛ شیعه یا سنی .

س:کجایی هستی؟

ج:ایرانی‌ام ، سرزمینم ایران است ؛ آذری‌ام ، فارسم ، عربم ، کردم ، گیلکم ، لُرم ، بلوچم، ... .

س:نامت چیست؟

ج:محمد ، علی ، عیسی ، موسی ، مانی ، رستم ، جمشید و یا زهرا ، مینا ، مریم ، آسیه، ... .، سارا

س:این هفته سه‌شنبه چرا تعطیل است؟

ج:گیر دادی ها ! سه‌شنبه22 بهمن است ؛ روز پیروزی انقلاب به رهبری امام خمینی(ره) ؛ روز آزادی، روز استقلال، روزی که خودمان برای خودمان و برای سرزمین خودمان شدیم ؛ روزی که خودمان آقای خودمان شدیم .

س:در این روز تعطیل چه کار می‌کنی؟

 

ج: هر که هستی ، بر هر دین و مذهبی ، کردی ، ترکی ، بلوچی یا عرب ؛ روستایی هستی یا شهری ؛ پیری یا جوان ؛ خانمی یا آقا؛ ایرانی‌ که هستی، بیا باهم برویم راهپیمایی روز# 22 بهمن

امسال به کوری چشم ترامپ قمارباز در چهلمین روز ترور ناجوانمردانه سیدالشهدای مقاومت سپهبد سلیمانی، قوی‌تر از هرسال می‌آییم.


[ دوشنبه 98/11/21 ] [ 6:44 صبح ] [ ] [ نظرات () ]

مردم یکی از سه ضلع انقلاب اسلامی ایران بوده و هستند. رهبر کبیر انقلاب اسلامی، که رضوان خدا بر او باد، با اتکاء به قدرت مردم، ژاندارم اسکتبار غرب در منطقه را از اریکه قدرت به زیر کشید، در شرایطی که اتکاء گروه‌های چریکی مخالف رژیم مستبد شاه به اسلحه بود، و با دست‌رد‌زدن به سینه هر دو ابرقدرت شرق و غرب، نظام اسلامی را با مراجعه به آراء عمومی در این کشور مستقر نمود.مقابله موفق با اقدامات ریز و درشت استکبار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که تبلور آن‌ها در ترور، تخریب، کودتا، جنگ تحمیلی، تحریم و سایر اشکال اقدامات براندازانه بود، با حضور آگاهانه و هوشمندانه مردم بصیر میسر شد. حماسه دفاع مقدس، شناسایی و مقابله با توطئه‌های وسیع تروریستی دهه اول بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، حماسه 9 دی و ... از جمله نقش‌های بی‌بدیل مردم در عرصه‌های دفاع از انقلاب و نظام اسلامی می‌باشد.

چند سالی است که که موج‌سواری اغتشاشگران وابسته به استکبار جهانی "قند برندازی نظام اسلامی را در دل اربابان خود آب کرده‌" و ملت شجاع و آگاه ایران در مقابل هرگونه اقدام شیطانی براندازانه تمام‌قد حاضر شده است. اما یک "مهم" را نمی‌توان نادیده گرفت؛ آن هم نقش و جایگاه این مردم در خشکاندن فتنه اغتشاش در نطفه می‌باشد. این که اغتشاگران با سوارشدن بر موج اعتراضات آرام مردم با دست‌زدن به تخریب وسیع اموال عمومی و خصوصی و حتی حمله مسلحانه به مدافعان امنیت و به‌شهادت‌رساندن آنان، خون به دل ملت می‌کنند، آنگاه به یاد نقش مردم می‌افتیم، جای تامل دارد. وقت آن رسیده در شرایطی که بسیج به یک "الگوی بین‌الملی" برای مستضعفان تبدیل شده است، کماکان یک ضرورت و استطاعت ملی تلقی شود و با تکیه بر تجربه‌های موفق نقش بسیج مردمی در عرصه‌های متنوع مقابله با فتنه‌های متعدد طی چهل سال گذشته، نقشی برای آنان در "سر بزنگاه" قایل شویم و ساز و کار قانونی این نقش را فراهم نماییم.

هفته بسیج بر همه ملت ایران اسلامی که بسیج یک‌پارچه می‌باشند مبارک باد


[ پنج شنبه 98/8/30 ] [ 9:37 عصر ] [ ] [ نظرات () ]

ذلت شیطان بزرگ

سیزدهم آبان ماه که مصادف با سال‌روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران [1]می‌باشد، "روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" نام نهاده شده است. شاید طرح این سؤال به جا باشد که ؛ استکبار چه گناهی مرتکب شده که "هر چه فریاد" است بر سر او می‌کشند؟!

مستکبر در فرهنگ قرآنی کسی است که تکبر می‌ورزد و نماد استکبار، در قرآن فرعون که خود را خدای مردم می‌دانست معرفی شده است[2]. نماد عینی استکبار در عصر حاضر آمریکاست که حضرت امام خمینی(ره) به حق آن را "شیطان بزرگ" نامید. دولت ستمگری که خود را ارباب دنیا می‌داند و اعمال مستکبرانه و شیطانی او در کره خاکی بی‌شمار است. بعد از کشتار جمعی و سبعانه مردم هیروشیما و ناکازاکی به وسیله "پسر کوچک" و "مرد چاق"[3] در جنگ جهانی دوم، سال‌ها شاهدمثال اقدام وحشیانه آمریکا بود، کشتار مردم بی‌دفاع ویتنام، افغانستان، پاکستان، عراق و لیبی به بهانه مبارزه با تروریسم در سالهای اخیر و حمایت از رژیم اشغالگر و کودک‌کش صهیونیستی و هم‌چنین آل سعود جنایتکارو تکفیریهای وحشی در سوریه و سایر نقاط دنیا از جمله رفتارهای مستکبرانه شیطان بزرگ می‌باشد.

در حالی که آمریکا با اعمال تحریم‌های ظالمانه، در صدد است با فشار حداکثری ملت را به زعم خود از پای درآورد، این کمترین حق ضداستکباری ایران است که یک روز از سال را "روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" بنامد و حق آزاداندیشان جهان است که همراه با ملت ایران، در این روز "هرچه فریاد دارند بر سر آمریکا بکشند". البته تا مستکبر دست از رفتارهای استکباری برندارد، هر روز روز مباره با او است.

سیزده آبان هم‌چنین روز تبعید معمار کبیر انقلاب اسلامی از ایران به ترکیه و کشتار دانش‌آموزان توسط رژیم ستمشاهی است.

سیزده آبان سالروز تبعید حضرت امام خمینی(ره) در سال 1343، روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گرامی باد.

مرگ بر آمریکا


[1]  - در 13 آبان 1358 هجری شمسی دانشجویان پیرو خط امام(ره) به لانه جاسوسی شیطان بزرگ در ایران هجوم‌برده و آن را تسخیر کردند که حضرت امام خمینی(ره) آن اقدام انقلابی را "انقلاب دوم" نامید.

[2] - سوره‌های یونس، المؤمنون و ... .

[3] - آمریکائیها در هیروشیما بمب اورانیومی معروف به پسر کوچک و در ناکازاکی بمب پلوتونیومی به نام مرد چاق را منفجر نموده و هزاران نفر را به کام مرگ بردند.

 


[ شنبه 98/8/11 ] [ 10:4 عصر ] [ ] [ نظرات () ]

شهیدان دولت

بر اساس یک افسانه کهن در جای بوسه‌های اهریمن بر دوش ضحاک ستمگر دو مار ترسناک ظاهر شدند و اهریمن برای خلاصی ضحاک از مارها، در لباس پزشک، خوراندن روزانه مغز انسان به مارها را تحویز کرد و ... !

داستان تروریستها، عینیت‌یافته افسانه ضحاک است. بدین‌سان که تروریستها برای دامه حیات ننگین خود به خون انسانهای بی‌گناه نیاز دارند. و این امر آنها را هرچه بیشتر به خونریزی تشویق می‌کند.

گروهک منافقین که به ناحق خود را مجاهدین خلق می‌نامند در 30 خرداد 1360 کاسه صبرشان لبریز شد و نقاب از چهره برگرفتند و با ترور سران نظام نوپای جمهوری اسلامی که از ابتدای استقرار درگیر کودتا و بعد هم جنگ تحمیلی شده بود، سرنگونی آن را در سر می‌پروراندند. هشتم شهریور سال 1360 با انفجار بمب در دفتر نخست‌وزیری، رئیس جمهوری و نخست‌وزیر را به شهادت رساندند.

این گروهک مزدور و تروریست که برای ادامه حیات ننگینش به خونریزی نیاز داشت، بعد از ناکامی از ترور سران نظام، به ترور بدنه و بعد هم مردم عادی کوچه و بازار روی آورد که نتیجه‌اش شهادت 17000 شهید ناشی از ترور بود.

امروز بعد از اضمحلال فرقه تروریست رجوی و سایر تروریستهای ورشکسته، سران وهابی و ابله عربستان سعودی به آنان روی‌آورده‌اند تا آروزی به تحقق‌نپیوسته هشت‌ساله صدام و خوابهای تعبیر‌نشده حدود 4 دهه‌ای استکبار جهانی را به خیال خود محقق کنند! الغریق‏ یتشبث‏ بکل‏ حشیش 

هشتم شهریور سالروز شهادت رجایی و باهنر گرامی و نفرین خانوده 17000 شهید ترور بر تروریستها و تروریسم بین‌المللی باد

 


[ چهارشنبه 98/6/6 ] [ 7:27 عصر ] [ ] [ نظرات () ]

انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی

تروریسم چه بر پایه تفکر مارکسیستی شکل گرفته باشد و چه سنگ دین را به سینه بزند، چه از ابزار فیزیکی مانند سلاح و انفجار بهره جوید و چه دست به ترور بیولوژیک بزند، محکوم به فناست. ایران پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی همه نوع از انواع تروریسم را تجربه کرده و با تقدیم بیش از 17000 شهید در این عرصه قربانی تروریسم می‌باشد.

تروریستهای مارکسیستی وابسته به بلوک شرق که از دستگاه‌های اطلاعاتی شوروی سابق و دولت‌های وابسته ارتزاق می‌کردند، وابستگان به رژیم منحوس پهلوی که پرچم دموکراسی غربی را بر دوش می‌کشیدند و از سازمان اطلاعاتی سیا و کشورهای غربی دستور می‌گرفتند و یا مدعیان جامعه بی‌طبقه توحیدی که نماد نفاق و دورویی بودند و با فاصله کمی از پیروزی انقلاب اسلامی نقاب از چهره برگفتند و جیره‌خوار دستگاه‌های اطلاعاتی صهیونیستی و آمریکایی شدند.

سی‌ام خرداد 1360 نقطه عطف تروریستها در ایران است که با ورود سازمان مجاهدین خلق ایران به مرحله(فاز) نظامی و دست‌زدن به ترور گسترده در ایران کلید خورد.

هفتم تیر 1360 یادآور انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و بیش از 70 نفر از مسئولین وقت نظام است. روزی که نشانگر اوج خشم نفاق، لکه ننگی دیگر بر پیشانی حامیان تروریسم و روز تیر خلاص تروریسم به خود بود.

 هفتم تیر سالروز شهادت مظلومانه آیت‌الله دکتر بهشتی و یارانش گرامی و ننگ و نفرین بر تروریسم باد 

 


[ چهارشنبه 98/4/5 ] [ 3:26 عصر ] [ ] [ نظرات () ]

امام خامنه ای

"رژیم پر از تضاد آخوندی که متکی به خمینی به منزله نخ تسبیح آن بوده، در حال فروپاشی است."

این نگاه دیالیکتیکی عامه سران گروهک‌های ضد انقلاب اسلامی است که مشخصا از حلقوم جریانات مارکسیستی در آستانه رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی بیرون می‌آمد. نگاهی مبتنی بر نظریه دیالیکتیکی هگل، که منتظر رحلت آن حضرت بودند تا به زعم خودشان تضاد درونی رژیم باعث فروپاشی آن شود.

"آخوندها سر هر چیز با هم دعوا داشت باشند، سر اصل اسلام با یکدیگر دعوا ندارد."

جمله اخیرالذکر از افاضات همان عناصر کمونیست است که بعد از رحلت حضرت امام خمینی(ره) در نیمه خرداد 1368بیان شده است. وقتی در فاصله کمتر از چند ساعت بعد از رحلت بینانگذار جمهوری اسلامی، رهبر جدید انقلاب انتخاب و معرفی شد.

ضمن عرض پوزش فراوان از محضر روح ملکوتی حضرت امام خمینی(ره)  از این که لاجرم عین کلمات ذکرشده در زمان رحلت آن حضرت توسط جریانات ضد انقلاب را درج نمودم.

نیمه خرداد سالروز رحلت بزرگ‌مرد تاریخ اخیر اسلام حضرت امام خمینی(ره) و قیام حسینی آن حضرت را گرامی داشته و ضمن تبریک انتخاب شایسته حضرت امام خامنه‌ای(مد ظله العالی) به عنوان رهبر رشید انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، مجددا با حضرتش بیعت می‌نماییم. 


[ چهارشنبه 98/3/15 ] [ 11:57 صبح ] [ ] [ نظرات () ]

عمل احمقانه ترامپ

احمق، نادان و بی‌خرد است لذا معیار عملش منطق و عقل نمی‌باشد. پس عملی را به منظور رسیدن به هدفی انجام می‌دهد که ای بسا نتیجه‌اش دقیقا در نقطه مقابل هدف پیش‌بینی‌شده‌اش باشد، هرچند بدیهی است ویرانی و تلفات فراوانی را به بار می‌آورد. مصداق بارز احمق‌‌ها در راس دولت آمریکا ترامپ می‌باشد که اقدامات ابلهانه‌اش زبان‌زد عام و خاص است.

از جمله اقدامات احمقانه دولت‌مردان آمریکا به عنوان شیطان بزرگ، دست‌زدن به تروریسم دولتی، ایجاد گروه‌های تروریستی بین‌المللی و حمایت از تروریسم به معنای واقعی و در عین حال سردادن بی‌شرمانه شعار مبارزه با تروریسم و تحریم دولت‌ها و سازمان‌هایی که عملا با تروریسم مبارزه می‌کنند. حمایت از تروریسم دولتی در عربستان، رژیم اشغالگر صهیونیستی و سایر نقاط دنیا و ایجاد گروه‌های تروریستی مثل القاعده و داعش و حمایت از آنان در حالی که به بهانه نابودی آنان به سوریه، عراق و افغانستان حمله می‌کند ولی سازمان‌های آزادی‌بخش مانند حزب‌الله و انصارالله را تروریست نامیده و تحریم می‌نماید.

جدیدترین اقدام ابلهانه ترامپ قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تروریستهاست. سپاهی که به تعبیر بنیانگذار جمهوری اسلامی؛ اگر نبود، کشور هم نبود. اما هنوز یکی دو روز از این اقدام احمقانه رئیس جمهور آمریکا نگذشته که با موجی از محکومیت آن در داخل کشور و سطح منطقه و بین‌المللی مواجه شده است. محکومیتی که در داخل کشور به سرعت و شدت انسجام ملی را تقویت می‌کند و در منطقه و جهان تنفر ملت‌های آزاده، و دولت‌های مستقل را در پی داشته است.

با دیدن این وقایع به یاد روایت شریف از معصوم(ع) می‌افتیم که فرمود: خدا را شکر که دشمنان ما را از احمق‌ها قرار داد.[1] و با مشاهده این همه دور نگی و ریا، آن داستان قدیمی به ذهن متبادر می‌شود که می‌گوید: سنگ را بستند و سگ را رها کردند!

#من_هم یک پاسدارم

 [1]  - الحمد لله الذی جعل اعدائنا من الحمقا. این روایت شریف از امام سجاد(ع) نقل شده است.

 


[ جمعه 98/1/23 ] [ 11:28 صبح ] [ ] [ نظرات () ]

در چهلمین سال پیروز ی انقلاب شکوهمند اسلامی، علی‌رغم تلاش چهل‌ساله استکبار جهانی و ایادی منطقه‌ای‌اش برای به شکست‌کشاندن انقلاب و سرنگونی نظام برآمده از آن، دهه مبارکه فجر به مراتب بهتر و باشکوه‌تر از سال‌های قبل در سراسر کشور برگزار شد. در اولین روزهای ورود به دهه پنجم انقلاب مروری کوتاه و به نظم این پدیده «برجسته معاصر جهان» و «آغازگر عصر جدید عالم»[1] مناسب به نظر می‌رسد:

چهل سال است دیو گشته فراری[2]

هوای آسمان گشته بهاری

چهل سال است فرشته در آمد[3]

بشد ملت در دنیا سرآمد

چهل سال است ملت گشته آزاد[4]

هرآنچه بافته دشمن، داده بر باد

چهل سال است دشمن در کمین است[5]

که تا نوکر نباشی، خط همین است

چهل سال است دشمن خواب ندارد[6]

ازین ملت دمی اعصاب ندارد

چهل سال است که ملت در حضور است[7]

ز هر چه سستی و رخوت به‌دور است

چهل سال است که ملت در قیام است[8]

همی داند که نهضت ناتمام است

چهل سال است ملت سرفراز است[9]

درفش افتخارش بر فراز است

چهل سال است که ما در انتظاریم[10]

که این پرچم به دست او سپاریم

همو که صاحب این انقلاب است

ولیّ مطلق عصر آن جناب است[11]

پانوشت:[1] - حضرت امام خامنه‌ای(مد ظله‌العالی) در "بیانیه گام دوم انقلاب"،(24 بهمن 1397)  

[2] - 26 دی ماه سال 1357، روز فرار مفتضانه محمدرضا پهلوی از ایران

[3] - 12 بهمن سال 1357، روز بازگشت پیروزمندانه حضرت امام خمینی(ره) از تبعید به وطن

[4] - آزادی، دومین کیلدواژه شعار محوری و راهبردی(استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی) ملت در ایام انقلاب شکوهمند اسلامی بود که با فروریختن هیمنه پوشالی رژیم سفاک ستمشاهی آن را به دست آورد و سنگ‌بنای برچیدن بساط استعمار و استکبار در این کشورگذاشته شد. همان‌طور که امام خامنه‌ای(مد ظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب فرمود: "پس آ‌ن‌گاه انقلاب ملّت ایران، جهان دوقطبی آن روز را به جهان سه‌قطبی تبدیل کرد و سپس با سقوط و حذف شوروی و اقمارش و پدید آمدن قطب‌های جدید قدرت، تقابل دوگانه جدید "اسلام و استکبار" پدیده‌ برجسته جهان معاصر و کانون توجّه جهانیان شد. از سویی نگاه امیدوارانه‌ ملّت‌های زیر ستم و جریان‌های آزادی‌خواه جهان و برخی دولت‌های مایل به استقلال، و از سویی نگاه کینه‌ورزانه و بدخواهانه‌ رژیم‌های زورگو و قلدرهای باج‌طلب عالم، بدان دوخته شد. بدین‌گونه مسیر جهان تغییر یافت و زلزله‌ انقلاب، فرعون‌های در بسترِ راحت آرمیده را بیدار کرد... ."

[5] - به تعبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی؛ دشمن درجه یک کشور، ملت و جمهوری اسلامی ایران آمریکاست و البته صهیونیسم، روباه پیر و دیگر دولت‌های استعمارگر به عنوان دشمنان قسم‌خورده مدام در کمین این ملت می‌باشند.

[6] - استکبار جهانی با داشتن ژاندرم منطقه‌ای خود در ایران، در منطقه ترک‌تازی می‌کرد که انقلاب اسلامی خواب راحت را از او و هم‌پیمانانش ربود. امام خامنه‌ای(مد ظله‌العالی) در بیانه گام دوم انقلاب فرمود: "چپ و راستِ مدرنیته، از تظاهر به نشنیدن این صدای جدید و متفاوت، تا تلاش گسترده و گونه‌گون برای خفه‌کردن آن، هرچه کردند به اجلِ محتوم خود نزدیک‌تر شدند."

[7] - امام خامنه‌ای(مد ظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب فرمود: مشارکت مردمی را در مسائل سیاسی مانند انتخابات، مقابله با فتنه‌های داخلی، حضور در صحنه‌های ملّی و استکبارستیزی به اوج رسانید.

[8] - امام خامنه‌ای(مد ظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب فرمود: "نماد پُرابّهت و باشکوه و افتخارآمیز ایستادگی در برابر قلدران و زورگویان و مستکبران جهان و در رأس آنان آمریکای جهان‌خوار و جنایت‌کار، روزبه‌روز برجسته‌تر شد. در تمام این چهل سال، تسلیم‌ناپذیری و صیانت و پاسداری از انقلاب و عظمت و هیبت الهی آن و گردن برافراشته آن در مقابل دولت‌های متکبّر و مستکبر، خصوصیّت شناخته‌شده ایران و ایرانی به ویژه جوانان این مرز و بوم به‌شمار می‌رفته است."

[9] - ملت ایران قبل از پیروزی انقلاب شکوهمندش در دنیا یا شناخته‌شده نبود و اگر بود به عنوان ملتی توسری‌خور تلقی می‌شد، اما مروز در دنیا، به خصوص نزد ملت‌های مظلوم و مستضعف، سرفراز و مایه مباهات است. همان‌طور که امام خامنه‌ای(مد ظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب فرمود: "محصول تلاش چهل‌ساله، اکنون برابر چشم ما است: کشور و ملّتی مستقل، آزاد، مقتدر، باعزّت، متدیّن، پیشرفته در علم، انباشته از تجربه‌هایی گران‌بها، مطمئن و امیدوار، دارای تأثیر اساسی در منطقه و دارای منطق قوی در مسائل جهانی، رکورددار در شتاب پیشرفت‌های علمی، ر کورددار در رسیدن به رتبه‌های بالا در دانش‌ها و فنّاوری‌های مهم از قبیل هسته‌ای و سلّول‌های بنیادی و نانو و هوافضا و امثال آن، سرآمد در گسترش خدمات اجتماعی، سرآمد در انگیزه‌های جهادی میان جوانان، سرآمد در جمعیّت جوان کارآمد، و بسی ویژگی‌های افتخارآمیز دیگر که همگی محصول انقلاب و نتیجه جهت‌گیری‌های انقلابی و جهادی است."

[10] - همیشه زمان انتظار فرج حضرت صاحب‌الامر(عج) را می‌کشیم، در اینجا منظور انتظار برای تحویل پرچم انقلاب اسلامی به دست آن حضرت به عنوان صحاب اصلی انقلاب می‌باشد.

سال‌ها مى‌گذرد، حادثه‏ها مى‏آید      انتظار فرج از نیمه خرداد کشم‏(دیوان امام خمینی(ره))

[11] - فرزند امام حسن عسگری(ع) مهدى موعود ولی عصر عجل‌اللَّه فرجه‌الشریف


[ یکشنبه 97/11/28 ] [ 8:0 صبح ] [ ] [ نظرات () ]

بالآخره دشمنان گاهی از سر حماقت کار خوب و مفید نیز انجام می‌دهند. این موضوع در چهل ساله انقلاب اسلامی ایران به کرات ثابت شده است. به عنوان مثال:

1. کودتای نقاب: آمریکایی‌ها که رژیم پهلوی را در سراشیبی سقوط دیدند، ژنرال هایزر را برای اجرای کودتا به منظور به شکست‌کشاندن انقلاب به تهران فرستادند. ولی نتیجه این شد که دو نفر از عناصر رده پایین کودتا اطلاعات توطئه را به نظام دادند و کودتا در نطفه شکست خورد.

2. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، امید آمریکایی‌ها به دولت موقت و بعد اولین رئیس جمهور یعنی بنی‌صدر بود. علی‌رغم هم‌زمانی شروع جنگ تحمیلی و ورود تروریستها به مرحله(فاز) نظامی و ترور گسترده سران نظام، بنی‌صدر خلع ید شد و مهم‌ترین توطئه‌ها از جمله تروریسم، تجزیه‌طلبی، جنگ اطلاعاتی دستگا‌های اطلاعاتی دو ابرقدرت شرق و غرب بر ضد ملت ایران و جنگ تحمیلی یکی پس از دیگری به شکست انجامید.

3.  تحریم و محاصره علمی، اقتصادی و سیاسی نظام نوپای اسلامی در سطح منطقه و بین‌المللی از جمله دیگر اقدامات استکبار جهانی برای به شکست کشاندن ایران بود که اجرا شد. نتیجه‌اش این شد که ایران چهل سال است روی پای خود ایستاده و در عرصه‌های مختلف علمی، صنعتی و نظامی در رده‌های اول تا حداکثر دهم دنیا و در مرتبه اول منطقه قرار گرفته و در عرصه سیاسی نیز نه تنها منزوی نشده است بلکه علاوه بر جای‌داشتن در قلب ملت‌های مظلوم و تحت ستم دنیا، برای حل مسائل منطقه جایگاه تعیین کننده دارد.

در نتیجه هر یک از توطئه‌های دشمنان که به تنهایی برای سرنگونی یک حکومت کافی می‌نمود، نه تنها به نتیجه مطلوب دشمن منجر نشد، بلکه نتیجه دقیقا عکس داشته است. امروز نظام اسلامی بعد از چهل سال قدرتمندتر از قبل، پیشرفته‌تر و قوی‌تر از همیشه می‌باشد.

عصبانیت ترامپ از ایران

پس در در اولین روز ورود انقلاب اسلامی به چهل و یک سالگی و پس از جشن به‌یاد ماندنی چند میلیونی ملت در 22 بهمن امسال، از استکبار جهانی و آقای ترامپ خواهش می‌کنیم؛ دست از سر ما برندارد تا به عنوان اعدا عدو و شیطان بزرگ، کماکان سبب خیر شود!- روایت از معصوم(ع) است که فرمود: الحمد لله الذی جعل اعدائنا من‌الحمقا.

- ر.ک به مقاله " چهل سال؛ چهل چالش، چهل شکست" از همین نویسنده و در همین آدرس.

- ضرب المثل ایرانی است که می‌گوید: عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

 


[ سه شنبه 97/11/23 ] [ 5:52 عصر ] [ ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب


بازدید امروز: 141
بازدید دیروز: 209
کل بازدیدها: 996274