سفارش تبلیغ
صبا ویژن

قائــــم
استفاده از مطالب این دیدارگاه با ذکر منبع آزاد است

صداقت آمریکایی

دست چدنی زیر دستکش مخملی

دوم آذر ماه سال جاری بعد از 10 سال مذاکرات هسته‌ای، بیانه‌ای با عنوان "گام اول" در ژنو به امضاء گروه 1+5 و ایران رسید که تعهداتی را برای طرفین ایجاد کرد. اما آمریکایی‌ها از فردای امضاء بیانیه، به اصطلاح عامیانه "دبه درآوردند" و رئیس جمهوری آمریکا نیز هر از گاهی تهدید نخ‌نماشده "روی میز‌بودن گزینه نظامی" را مطرح می‌کند، هر چند 7 آذر ماه در جمع "گروه سابان" با دفاع از توافق ژنو گفت گزینه برچیده‌شدن کامل برنامه هسته‌ای ایران، با دنیای واقعیت فاصله دارد.آمریکائیها روز گذشته نیز تحت تاثیر لابی صهیونیستی چند شرکت و شخصیت ایران و غیر ایرانی را در فهرست تحریم قرار دادند!

رفتار آمریکائیها اصلا غیرمنتظره نیست، بلکه اساسا اگر به وعده عمل کنند جای بسی تعجب است. چرا که ماهیت استکباری آنان همیشه رفتارهای دو و چندگانه را در مسائل بین‌المللی در پی داشته است. در عربستان هنوز خانمها اجازه رانندگی ندارند و در دیگر کشورهای عربی پادشاهی خانمها حتی اجازه شرکت در انتخابات برای رای‌دادن را ندارند و نمایندگان مجالس به اصطلاح قانونگذاریشان منصوب پادشاهند. این کشورها هیچ‌گاه به خاطر نقض حقوق بشر مورد سرزنش قرار نمی‌گیرند، در حالی جمهوری اسلامی ایران که بلاشک مهد مردم‌سالاری است هر از گاهی به بهانه نقض حقوق بشر در مجامع بین‌المللی وابسته به استکبار محکوم می‌شود.

مقام معظم رهبری(مد ظله‌العالی) به عنوان چشم بیدار دنیای اسلام بارها در باره ماهیت غیرقابل اعتماد دولتمردان آمریکائی فرموده است: ]رؤسای جمهور آمریکا[ ظاهراً حرفهائى میزنند، اما باطن قضیه همان "پنجه‌ چدنى" است که من گفتم در زیر "دستکش مخملى" پنهان شده است.

اقدام ایران به فراخوان دیپلماتهای ایرانی مذاکره‌کننده از وین در مقابل رفتارهای دور از شأن دیپلماتیک آمریکائیها، یک اقدام ضروری و انقلابی بود و قابل قدردانی است.

یادمان نرود که "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل"


[ یکشنبه 92/10/15 ] [ 5:8 عصر ] [ ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب


بازدید امروز: 148
بازدید دیروز: 209
کل بازدیدها: 996281