سفارش تبلیغ
صبا ویژن

قائــــم
استفاده از مطالب این دیدارگاه با ذکر منبع آزاد است

بسیج نیاز دیروز

دیروز یک انقلاب مردمی در ایران پیروز و بلافاصله با توطئه‌های گوناگون و گسترده[1] مواجه شد. معمار آینده‌نگر انقلاب علاوه بر گستردگی و گوناگونی توطئه‌های دشمنان، استمرار آن را نیز پیش‌بینی نمود و دیری نپائید که برای بیمه‌کردن نهال نوپای انقلاب، فرمان تشکیل "بسیج مستضعفین" را صادر فرمود[2].

بسیج مستضعفین

کمتر از یک سال بعد از صدور آن فرمان تاریخی، دیوانه‌ای از آن سوی مرزهای غربی و جنوبی سنگی انداخت و جنگی تمام‌عیار را بر ضد ایران به شروع کرد که ابرقدرتهای شرق و غرب وقت و نوکران و ژاندارم‌های منطقه‌ای آنان 8 سال توان نیرویی، اقتصادی و ... ما را درگیر خود کردند. بسیج، آن روز بازوی مردمی دفاع از تمامیت ارضی برای ارتش در آستانه انحلال[3] و سپاه جوان و بی‌سلاح[4] بود. نقش بی‌بدیل بسیج که مبدع هوشیار آن 20 میلیونشان[5] را آروز می‌کرد و در همه اقشار جامعه از جمله معلمان، دانش‌آموزان، دانشجویان، اساتید، عشایر، روحانیون و ... رسوخ کرده و ارتشی مکتبی و مردمی را با بنیانی مرصوص سازمان داده بود، در این عرصه؛ بر دوست و دشمن پنهان نبوده است. 

آن جنگ به پایان رسید و لذا برداشت اول این بود که؛ شاید عمر بسیج نیز به این معنی که ضرورتش با پایان جنگ به پایان رسیده، تمام شده است. ولی کشور به سازندگی نیاز داشت، بنا بر این بسیج وارد سازندگی شد تا در توسعه کشاورزی، سدسازی، راه‌سازی و ... نیز با تلاش و کوشش، ضرورت "فرهنگ‌بودن" بسیج را کماکان بر سر زبانها بیاندازد.

بسیج ضرورت ملی

سازندگی و برافراشته نگه‌داشتن پرچم "ام‌القراء"بودن ایران اسلامی، به جهادهای دیگری بعد از جهاد نظامی نیاز داشت؛ علم، علمی که اگر در ثریا بود فرزندان سلمان فارسی آن را به پائین می‌کشیدند. انرژی هسته‌ای، نانو، سلول‌های بنیادی ، هوا فضا و ... عرصه این بار بسیج بود که هنوز هم هست. یعنی این جبهه هنوز به بسیجی نیاز دارد تا با ایثار و مقاومت پرچم ایران اسلامی بر قله افتخار برافرازد.

"جنگ تمدنها ره‌آورد"ی برای نابودی اسلام و فرهنگ دینی است و تیشه "جنگ نرم" را برای زدن ریشه اسلام ناب محمدی(ص) که پرچمدار آن ایران است بلند کرده است. پاسخ "هَل مِن مبارز" این جبهه را بسیج می‌دهد. امروز نیز لازم است اقشار مختلف جامعه اعم از معلم، استاد دانشگاه، دانشجو، روحانی و ... بسیج شوند تا سنگرهای اسلام ناب را دیدبانی کننند و این بار نیز بر سر جنگ‌آفرینان، آن آید که بر سر صدام عفلقی آمد. بسیج مظهر عظمت ملّت و نیروى کارآمد درونىِ کشور[6] و بصیرت، بصیرت‌افزایی، دشمن‌شناسی و تقوا سلاح آن است.

بسیج الگوی بین‌المللی

حزب‌الله لبنان را می‌توان بارزترین نمونه موفق بسیج مردمی نامید که از تجربیان انقلاب اسلامی ایران الگو گرفته و امروز در قالب یک ارتش ملی در کنار دولت و ارتش لبنان ایفای نقش می‌کند. بسیج مردمی در عراق برای مبارزه با صدام تکریتی نیز الگوی دیگری در منطقه تلقی می‌شود. نقش‌آفرینی نیروهای مردمی در سوریه و امروز در عراق برای مبارزه با تروریست‌های مدعی خلافت اسلامی و هم‌چنین بسیج مردمی با الگوگیری از ایران اسلامی در یمن از مصداقهای بارز الگوگیری از ایران است. بسیج مردمی در هر کشوری صورت گیرد پیروزی بر دشمنان اسلام و ملت آن کشور را نوید می‌دهد و لرزه بر اندام دشمنان می‌اندازد.

بسیج مستضعفین

 

پنجم آذر، روز بسیج مستضعفین بر همه بسیجیان عالم مبارک باد

 [1] - از فردای پیروز انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، با برنامه و یا حمایت استکبار جهانی به سرکردگی غرب، قائله‌های مختلف یکی پس از دیگری رخ نمود از جمله قائله‌های؛ کردستان، گنبد کاووس، آذربایجان(خلق مسلمان)، ترورهای گسترده توسط فرقه رجویه و سایر گروهکها، کودتای نوژه، محاصره اقتصادی و برجسته‌ترین آنها جنگ تحمیلی 8 ساله که همه کفر را در مقابل ایران به عنوان همه اسلام قرار داد.

[2] - 5 آذر 1358 روز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی(ره).

[3] - گروهکهای به اصطلاح "خلقی" از فردای پیروزی انقلاب شعار "انحلال ارتش" را سردادند ولی امام انقلاب جواب داندان‌شکن به خلقی‌های نوکر شرق و غرب داد و مانع اضمحلال ارتشی شد که در سالهای دفاع مقدس مدال دفاع جانانه از نظام و کشور را بر سینه دارد.

[4] - ابوالحسن بنی‌صدر، رئیس جمهور و جانشین فرمانده کل قوا که دل در گرو غرب داشت، سپاه را تحریم تسلیحاتی و لجستیکی کرده بود.

[5] - ایده امام راحل(ره) تشکیل "ارتش بیست میلیونی" متشکل از بیست میلیون جوان ایرانی بود و می‌فرمود که: "مملکت اسلامی باید همه‌اش نظامی باشد و تعلیمات نظامی داشته باشد".

[6] - از بیانات مقام معظم رهبری(مد ظله‌العالی) در دیدار 29 آذر ماه با فرماندهان بسیجی.

 


[ جمعه 93/8/30 ] [ 8:0 عصر ] [ ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات دیگر
امکانات وب


بازدید امروز: 121
بازدید دیروز: 209
کل بازدیدها: 996254